TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Acta of Bioengineering and Biomechanics

Informacje dla autorów

ZŁOŻENIE MANUSKRYPTU
Przesłanie manuskryptu oznacza, że opisana praca nie została wcześniej opublikowana, nie jest rozważana do publikacji w innym miejscu, a jej publikacja została zatwierdzona przez wszystkich współautorów, jeśli tacy istnieją, a także przez odpowiedzialne władze - w instytucie, w którym praca została wykonana. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności prawnej w przypadku jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych.

Płatność
Publikacja nie jest pozbawiona kosztów. Jako czasopismo naukowe od początku swojej działalności dokładamy wszelkich starań, aby pozyskiwać środki na funkcjonowanie czasopisma, jednak z roku na rok jest ich coraz mniej.
Od 2018 r. autorzy artykułów są zobowiązani do uiszczenia godziwej opłaty manipulacyjnej za przetwarzanie ich artykułów. Nie ma jednak opłat za zgłoszenie. Autorzy są zobowiązani do dokonania płatności dopiero po zaakceptowaniu ich manuskryptu do publikacji.

Od 2023 r. opłata za publikację wynosi 400 euro.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail z decyzją o przyjęciu artykułu do publikacji, prosimy o uiszczenie opłaty na poniższe konto:
Właściciel konta: Politechnika Wrocławska
Ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław
Nazwa banku i numer konta:
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
SWIFT: WBKPPLPPXXX
PL91 1090 2402 0000 0006 1000 0626
Kwota: 400,00 euro
W przypadku przelewu bankowego koszty przelewu ponoszą autorzy (opcja przelewu - należy wybrać opcję OUR)
Tytuł przelewu: W10/ABB

Uprzejmie prosimy również o przesłanie
1. dowodu wpłaty
2. dane do faktury (nazwa instytucji, adres .....)
3. i adres do wysłania oryginału faktury
na następujący adres: actabio@pwr.edu.pl.
Po jej wysłaniu praca zostanie ZAAKCEPTOWANA w systemie.
Jeśli potrzebna jest faktura proforma, prosimy o przesłanie szczegółowych informacji (nazwa, adres, ...).
Uwaga. Wszystkie dokumenty (faktura proforma, faktura końcowa) można znaleźć w systemie, w sekcji płatności.

Plik z oświadczeniem
Do manuskryptu należy dołączyć oświadczenie autorów dotyczące przesłanego do redakcji Acta of Bioengineering and Biomechanics artykułu. Oświadczenie powinno być opatrzone oryginalnymi podpisami wszystkich współautorów.

Umowa o przeniesienie praw autorskich
W celu ochrony twórczości autorów przed plagiatem i innymi bezprawnymi zastosowaniami, a także w celu ochrony pracy i inwestycji wydawcy w produkcję, marketing i dystrybucję artykułów napisanych przez autorów, wydawca wymaga formalnego pisemnego przeniesienia praw autorskich od autora (autorów) do każdego opublikowanego artykułu. Wydawca i autorzy są również zainteresowani utrzymaniem integralności recenzowanego i zaakceptowanego do publikacji artykułu. Aby skutecznie chronić tę wartość referencyjną i proces walidacji, prosimy autorów o uznanie, że dystrybucją przyjętego do publikacji artykułu najlepiej zarządza wydawca. Prosimy o niezwłoczne wypełnienie i odesłanie niniejszego formularza.

Zgłoszenie online
Autorzy powinni przesyłać manuskrypty online. Należy kliknąć hiperłącze "Paper submission" po prawej stronie i przesłać wszystkie pliki manuskryptu zgodnie z instrukcjami.

Przygotowanie manuskryptu
Manuskrypty, które nie będą zgodne z poniższymi instrukcjami, ZOSTANĄ ZWRÓCONE do autora korespondencyjnego w celu dokonania korekty technicznej przed poddaniem ich recenzji.

ZGŁOSZENIE MANUSKRYPTU POWINNO ZAWIERAĆ:

  • Tytuł: tytuł powinien być krótki i treściwy oraz nie powinien zawierać skrótów.
  • Abstrakt: streszczenie powinno zawierać 150-250 słów. Skróty i znaki specjalne nie są dozwolone. Powinien być podzielony na: cel, metoda, wyniki, wnioski.
  • Słowa kluczowe: należy podać 3-6 słów kluczowych do indeksowania tematycznego.
  • Tekst główny, w tym piśmiennictwo: należy podać maksymalnie 40 pozycji piśmiennictwa, stylizowanych zgodnie z instrukcjami dla autorów.
  • Tabele i wysokiej jakości ryciny.

INFORMACJE O AUTORACH
Informacje o autorach powinny zawierać:
Kolejność na liście autorów jest jednoznaczna z kolejnością na liście autorów w artykule. Każdy autor powinien podać nazwę instytucji i wydziału, miasto i kraj.
Autor, do którego będzie kierowana korespondencja i prośby o przedruk opublikowanej pracy, musi podać adres korespondencyjny, numer telefonu, numer faxu i adres e-mail. Rola i wkład każdego współautora w przygotowanie manuskryptu powinny być określone przez następujące kategorie:
A. Przygotowanie programu badawczego
B. Wykonanie badań
C. Analiza statystyczna
D. Interpretacja danych
E. Przygotowanie manuskryptu
F. Uzyskanie finansowania

Ghostwriting i guest authorship
"Ghostwriting" i "guest authorship" jest przejawem nieuczciwości naukowej, a wszelkie wykryte przypadki będą demaskowane, włącznie z powiadomieniem odpowiednich podmiotów (instytucji zatrudniających autorów, towarzystw naukowych, stowarzyszeń naukowych redaktorów itp.)

ABSTRAKT
Prosimy o dostarczenie uporządkowanego abstraktu, który powinien być podzielony na następujące sekcje:
Cel (określający główne cele i pytanie badawcze),
Metody,
Wyniki,
Wnioski.
Streszczenie powinno zawierać 150-250 słów. Skróty i znaki specjalne są niedozwolone.

SŁOWA KLUCZOWE
Należy podać od 3 do 6 słów kluczowych, które można wykorzystać do celów indeksowania.

FORMATOWANIE TEKSTU
Manuskrypt powinien być napisany w języku angielskim.
Manuskrypt może zawierać maksymalnie 20 stron, w tym tabele, ryciny, odniesienia i podziękowania.
Manuskrypty powinny być napisane w programie Word na papierze formatu A4 z marginesami 2,5 cm przy użyciu czcionki Times New Roman rozmiar 12 z odstępami 1,5.
Tekst artykułu musi być podzielony na sekcje z nagłówkami:
Wprowadzenie - należy podać cele pracy i zapewnić odpowiednie tło, unikając szczegółowego przeglądu literatury lub podsumowania wyników.
Materiały i metody - należy podać wystarczającą ilość szczegółów, aby umożliwić odtworzenie pracy. Metody już opublikowane powinny być wskazane przez odniesienie: należy opisać tylko istotne modyfikacje.
Wyniki - powinny być jasne i zwięzłe.
Dyskusja - powinna dotyczyć znaczenia wyników pracy, a nie ich powtarzania.
Wnioski - główne wnioski z badania można przedstawić w krótkiej sekcji Wnioski, która może być samodzielna lub stanowić podrozdział Dyskusji.
Odnośniki - można podać maksymalnie 40 odnośników, stylizowanych zgodnie z instrukcjami dla autorów.

PODZIĘKOWANIA
Podziękowania dla osób, grantów, funduszy itp. należy umieścić w osobnej sekcji przed listą referencyjną. Nazwy organizacji finansujących powinny być podane w całości.

ODNIESIENIA
Cytowanie w tekście manuskryptu: Cytaty w tekście powinny być oznaczone numerami w nawiasach kwadratowych. Cytaty muszą być podane alfabetycznie. Kilka przykładów:
Metody i zastosowanie spektroskopii w podczerwieni zostały opisane w poprzedniej części [1].
Technika ta jest uważana za nieinwazyjną [2]-[7].

Lista piśmiennictwa
Lista piśmiennictwa powinna zawierać wyłącznie prace cytowane w tekście, które zostały opublikowane lub zaakceptowane do publikacji (cytowane według numeru DOI). Przypisy lub przypisy końcowe używane jako substytut listy referencyjnej są niedozwolone. Pozycje na liście powinny być kolejno ponumerowane:
Artykuł w czasopiśmie
Adams M.D., Olan P., Spine biomechanics, J Biomech, 2005, 38(3):1972-1983.
Artykuł DOI
Morais J.R., Saavedra J.M., Costa M.J., Silva A.J., Daniel A. Marinho D.A., Barbosa T.M., Tracking young talented swimmers: follow-up of performance and its biomechanical determinant factors, Acta Bioeng Biomech, 2013, 13(6), DOI: 10.5277/abb130316.
Książka
Hamill J., Knutzen K.M., Biomechanical Basis of Human Movement, Lippincott Williams & Wilkins, 2006.
Dokument online
Cartwright J., Duże gwiazdy też mają pogodę. IOP Publishing PhysicsWeb, 2007, http://physicsweb.org/articles/news/11/6/16/1. Dostęp 26 czerwca 2007
Dysertacja
Nelson G.J., Three dimensional computer modeling of human mandibular biomechanics, Dissertation, The University of British Columbia, 1986.

Przykład listy piśmiennictwa

Zawsze używaj standardowego skrótu nazwy czasopisma zgodnie z ISSN List of Title Word Abbreviations, zob: http://images.webofknowledge.com/WOK46/help/WOS/0-9_abrvjt.html

TABELE
Wszystkie tabele powinny być ponumerowane cyframi arabskimi.
Tabele powinny być zawsze cytowane w tekście w kolejności numerycznej.
Dla każdej tabeli należy podać podpis (tytuł) tabeli wyjaśniający jej elementy.
Należy zidentyfikować wcześniej opublikowane dane, podając oryginalne źródło w formie odniesienia na końcu podpisu tabeli.

RYSUNKI
Rysunki muszą być przygotowane przy wykorzystaniu aplikacji zdolnych do generowania plików TIFF lub JPG o wysokiej rozdzielczości (600 DPI dla rysunków liniowych i 300 DPI dla obrazów kolorowych i półtonowych o średniej podstawie 12 cm).
Wszystkie ryciny muszą być wymienione w tekście i ponumerowane w kolejności pojawiania się cyframi arabskimi.
Jeśli rycina została opublikowana w innym miejscu, należy podać oryginalne źródło i przedstawić pisemną zgodę właściciela praw autorskich na reprodukcję materiału (patrz Zezwolenie).
Nie należy osadzać rycin w pliku programu Word ani przesyłać rycin w programie Powerpoint (PPT). Każdy rysunek należy zawsze przesyłać jako osobny plik.
Rysunki są publikowane w czerni i bieli (wersja on-line jest kolorowa).

ZEZWOLENIA
Autorzy, którzy chcą zamieścić rysunki, tabele lub fragmenty tekstu, które zostały już opublikowane w innym miejscu, są zobowiązani do uzyskania zgody właściciela (właścicieli) praw autorskich zarówno dla formatu drukowanego, jak i internetowego oraz do dołączenia dowodu, że taka zgoda została udzielona podczas przesyłania swoich artykułów. Wszelkie materiały otrzymane bez takiego dowodu zostaną uznane za pochodzące od autorów.

PROCEDURA RECENZOWANIA
Każdy nadesłany do Redakcji Acta of Bioengineering and Biomechanics artykuł jest rejestrowany w bazie artykułów. Redaktor naczelny decyduje o wstępnej kwalifikacji do publikacji w czasopiśmie, ocenia czy nadesłany manuskrypt jest zgodny z obszarem zainteresowań czasopisma oraz decyduje o wyborze dwóch niezależnych recenzentów spoza instytucji naukowej autorów. Recenzenci Acta of Bioengineering and Biomechanics są specjalistami w dziedzinie naukowej, której dotyczy nadesłana praca.

Recenzenci mogą podjąć cztery decyzje dotyczące nadesłanej pracy:
Przyjąć bez poprawek
Przyjąć po drobnych poprawkach
Ponownie ocenić po wprowadzeniu większych poprawek
Odrzucić

Po otrzymaniu dwóch zgodnych recenzji Redaktor Naczelny przygotowuje recenzję merytoryczną manuskryptu wykonaną na podstawie opinii dwóch recenzentów i przesyła ją Autorowi Korespondującemu w formie listu redakcyjnego. W przypadku sprzecznych recenzji Redaktor Naczelny wyznacza trzeciego recenzenta, którego decyzja jest wiążąca.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję